Вардар во вторник го игра мечот со домаќинот Мешков во полуфинаето на Ф4 во СЕХА конкуренцијата.

Дуелот меѓу домаќинот Мешков и шампионот Вардар се игра од 19-00 часот , ова е дерби на завршниот турнир. СЕХА подготви видео со најинтересните моменти од патот на Вардар до завршницата во регионалното натпреварување.