Видео: Веспрем прв финалист, Начевски и Николов судеа перфектно

Унгарски Веспрем е првиот финалист на Ф4 во Келн, во полуфиналето запишаа победа против Киелце со 33- 30.

Натпреварот го суедеа нашите најдобри судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, кои како и обично без грешка ја делеа правдата.

Дејан Мансков не постигна ниту еден гол на средбата на која најефикасен кај победничката екипа беше Петар Ненадиќ со 12 голови.

Противник на Веспрем во финалето ќе биде подобриот од Вардар и Барселона.