Елиф Елмас го постигна својот четврти гол сезонава во Турција за Фенербахче , неговиот тим победи против Анталлијаспор со 3-1, нашиот репрезентативец погоди во 69 минута кога домашниоте поведоа со 2-1.

Фенербахче со оваа победа од 3-1 на крајот ќе биде шести во Турција и за само еден бод не успеа да обезбеди Европа лига, за тимот на Елмас ова беше четврта победа во низа.

Галатасарај сезоната во Турција ја заврши на првото место.