Португалецот Жозе Мурињо по отказот од Манчестер Јунајтед си најде нова работа, тој ке има своја емисија на руската телевизија РТ.

Мурињо минатото лето соработуваше со РТ како стручен коментатор на Мундијалот во Русија, сега ќе има своја емисија во која тој ке направи анализи на натпреварите од Лигата на шампионите.

Погледнете ја рекламата за новото работно место на „специјалниот“ .