Интер и Ајнтрахт од Франкфурт вечерва го играат реваншот од осминафиналето во Европа лигата.

Првиот натпревар заврши со резултат 0-0, се очекува неизвесна борба на „Џузепе Меаца“ каде Ајнтрахт ќе има 15.000 свои навивачи.

Натпреварот меѓу Интер и Ајнтрахт започнува од 21 часот.