Интер го победи Спал со 2-0 со головите на Политано и Гаљардини, голманот Хандановиќ повторно без примен гол.

Самир Хандановиќ по 101 пат одигра меч без примен гол во дресот на Интер, неговата екипа победи против Спал со 2-0 а словенецот не дозволи да прими гол на уште еден натпревар на „Џузепе Меаца“.