Вардар направи нова сеензација, ја победи фаворизираната Барселона , надомести огромна негатива од седум гола по првиот дел и запиша победа со 29-27.

Вардарци експлодираа од радост по залсуѓената победа и пласманот во финалето, таму ги очекува Веспрем на Дејан Манасков, денеска од 18 часот.

https://twitter.com/ehfcl/status/1134879057416527874