Вечерва од 20-45 часот , Македонија ја пречекува Летонија во првиот квалфикациски натпревар за ЕУРО 2020.

Уефа подготви промо видео за оваа средба, Македонија е фаворит на натпреварот на кој Горан Пандев ќе го запише 100. настап за националниот тим.