Возбудлив и драматичен натпревар одиграа Македонија и Исланд, на крајот немаше победник , резултатот 24-24, Исланд го доби првиот дел со 10-11.
Едноставно Македонија не може да одигра „мирен“ натпревар, така беше и вечерва против Исланд, во драматична завршница запишавме нерешен резултат кој ни го носи првото место во групата и загарантиран пласман на ЕП 2020.