Второто полувреме кобно за МЗТ Скопје кој загуби од Задар во СЦ „Јане Сандански“ со 77-78.

МЗТ Скопје прокоцка голема шанса за пласман во АБА 1, сега ќе игра мајстрока на теренот на противник за враќање во елитата во регионалното натпреварување. Третат и четвртата четвртина МЗТ ги загуби со 15-21 и 19-22 и го загуби натпреварот.
Вудард со 26 поени беше прв стрелец, Медфорд запиша 17 поени, мајсторката се игра на 30 април.