Како што препорача УЕФА сите натпревари под закрила на Европската кука на фудбалот неделава ќе започнат со минута молчење во чест на Емилијано Сала кој го загуби животот во авионска несреќа.

Навивачите и играчите на „Олд Трафорд“ емотивно реагираа за време на предвидената минута молчење.