Денеска се игра финалето на Мастерсот во Мадрид на кој се среќаваат Ѓокович и Циципас со почеток од 18-30 часот со пренос на Спортклуб.

Ова ќе биде втора пресметка на овие двајца тенисери , Ѓоковиќ влегува како фаворит но прв пат се среќаваат на земја, се очекува супер интересен тенис, во продолжение „Тенис ТВ“ ги презентира сите најдобри поени на овој Мастерс од 1992 година до денеска.