Македонските репрезентатовци , Илија Несторовски и Горан Пандев супер расположени пред квалфикациите за ЕП против Летонија и Словенија.

По Горан Пандев кој денеска го победи Јувентус со гол и асистенција, гол постигна и Илија Несторовски за Палермо на мечот со Карпи, нашиот репрезентативец го постигна вториот гол а асистираше и при првиот. Палермо води на полувремето со 2-0.