Илија Несторовски постигна гол за Палермо на гости кај Беневенто, тимот на нашиот репрезентативец запиша победа со 1-2 .

Несторовски погоди за водство на Палермо во 42 минута 0-1, за него ова е 12 гол во „Серија Б“ со што ја продолжува голгетерската серија.