ВИДЕО од судирот меѓу навивачите на Легија и полицијата

Навивачите на полскиот фудбалски клуб Легија, вчера пред почетокот на натпреварот се судрија со шпанската полиција. Инцидентот траеше неколку минути, по што полицијата успеа да ги доведе во ред и да ги спроведе кон влезот на стадионот.

Навивачите на овој фудбалски клуб се познати по своите хулигански испади. Секаде каде што одат е зголемено полициското обезбедување.

Легија изгуби од Реал во Мадрид со 5 : 1 .