Партизан и Црвена Звезда играат во финалето на кошаркарскиот Куп на „Радивој Кораќ“ во Ниш.

Перо Антиќ е гостин на финалето , нашиот поранешен репрезентативец е поранешен член на Црвена Звезда ја искористи можноста да го проследи ова големо дерби и секако да навива за Црвена Звезда.