Вардар потклекна во второто полувреме во СЦ „Јане Сандански“ и загуби со два негатива од Веспрем , резултатот 27-29.

Вардар покажа две лица на овој меч , одлично прво и резултатски очајно второ полувреме кое го загуби со 11-18.