Ракометарите на Еурофарм Работник со пораз ги започнаа натпреварите во ЕХФ Купот , Хановер победи со 24-21 но не го надигра нашиот тим .

Работник следната недела го пречекува тимот на Татабања во Битола и ќе ја бара првата победа во групата Б. Во продолжение , најинтересните моменти од мечот во Германија.