Германија и Србија одиграа пријателски натпревар во Волфсбург со нерешен резултат 1-1.

На „Волксваген Арена“ селекцијата на Србија поведе со голот на Лука Јовиќ по 12 минути игра. Германија се спаси од пораз со гол на леон Горецка во 69 минута.