Џејсон Тејтум е победник во натпреварувањето „Skills Challenge“ на „ол-стар“ викендот во Шарлот. Кошаркарот на Бостон, во финалето го совлада фаворизираниот Тре Јанг од Атланта. Претходно во полуфиналето отпаднаа Дончиќ и Јокиќ .

Тејтум во полуфиналите беше подобар од Јокиќ додека Јанг од младиот Словенец 19-годишниот Дончиќ.