Тимот на Леброн (Запад) го победи тимот на Јанис (Исток) со пресврт во второто полувреме  и запиша победа со 178:164 .

Леброн и неговите соиграчи имаа и двоцифрена негатива но направија неверојатен пресврт, постигнаа седум тројки за неколку минути и дојдоа до победа. Натпреварот не понуди некој голем спектакл, одбрана речиси и да не се играше , последната четвртина донесе добра кошарка. од Балканот на мечот настапија Србинот Никола Јокиќ и Црногорецот Никола Вучевиќ.