Видео: Филип Талески и РНЛ со два предност против Нант на Кирил Лазаров

Рајн Некар Левен со два предност ќе патува во Франција кај Нант на реваншот од осминафиналето во ЛШ.

РНЛ запиша победа против Нант со 34-32 во натпревар со многу динамика и резултатски пресврти, на крајот се радуваа германците на победата изразена со два разлика.

Филип талески доби солидна минутажа но играше во одбраната и не постигна ниту еден гол, Кирил Лазаров постигна два гола од седум обиди.