Вардар е на чекор од Ф4 во Клен, победата против ПИК Сегед со 31-23 за крај на оваа генерација на настапите во Скопје во Лигата на шампионите ги „натера“ навивачите да останат долго во салата .

Салата во СЦ „Јане Сандански“ ечеше и 15 минути по мечот со тимот од Унгарија, едноставно Вардар е шампион и клуб со верни навивачи.