Видео: Ѓоковиќ во Токио тренира Сумо

Новак Ѓоковиќ за прв пат ќе учествува на АТП турнирот во Токио каде следната година ќе се одржат Олимписките игри.

Најдобриот светски тенисер за противник во Јапонија го има Алексеј Попирин од Австралија кој има потекло од Русија.

Пред настапот во Токио, Ѓоковиќ најде време да се запознае и древната боречка вештина, тренираше Сумо со дел од најдобрите во Јапонија.

https://twitter.com/ATP_Tour/status/1178520396884135937