Палермо и Бреша одиграа нерешено 1-1 на Сицилија, Несторовски постигна гол но неговиот тим не успеа да ги освои сите бодови .

Илија Нестороски погоди во 79 минута за Палермо, кога се чинеше дека мечот ќе заврши со овој резултат, Тремолада во 90 минута погоди за 1-1 во дербито за првата позиција во Серија Б.

Палермо е на втората позиција со 42 бода, прве е тимот на Бреша со 43.