ВМРО ДПМНЕ смета дека СДСМ сака да им ја украде победата

Срамно е што Петре Шилегов  е во Теарце меѓу луѓето кои што неговата партија лажно сака да ги прикаже како фалсификатори и сторители на изборни нерегуларности, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната посета на Шилегов на ова тетовско село.

-Шилегов, Заев и СДСМ измислуваат нерегуларности во Теарце за да ги украдат изборите во цела Македонија. Шилегов, Заев и СДСМ сакаат со фалсификат и пост-изборен инженеринг во Теарце да ја одземат победата на мнозинството граѓани во Република Македонија, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ.