Во Канада топлата вода смрзнува, а во Америка ајкулите и Нијагарините водопади(видео)

Од Америка пристигнуваат информации за екстремно ниски температури во повеќе делови низ државата. Си-Ен-Ен известува дека на крајбрежјето во сојузната држава Масачусетс, се пронајдени мртви ајкули како последица на студената вода и време.

Медиумите дури наведуваат дека оваа година ќе биде тешко да се издржи новогодишната ноќ на отворено.

Нијагарините водопади веќе неколку денови се замрзнати.

 Но, за некои е добра причина да се направи селфи.

Во Канада иосто така е ледено, а една корисничка на Твитер постави видео на кое се гледа како топлата вода веднаш се претвора во марз.

 

Си-Ен-Ен

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com