Гордан Георгиев: Ако сака Заев да го врати рејтингот, треба да им се заблагодари на ДУИ за соработката

Анализирајќи ги пропустите и слабостите на владата на Зоран Заев, во контекст на претседателските избори, поранешниот потпретседател на СДСМ и универзитетски професор Гордан Георгиев, во вечерашното издание на емисијата 24 Анализа, вели дека единствен „спас“ за рејтингот на владата на Заев е под итно прекинување на коалицијата со ДУИ и формирање на влада со албанската опозиција која има поголем легитимитет од партијата на Али Ахмети.

Извор:ТВ24