Градоначалникот на Гевгелија Сашо Поцков, на својот ФБ профил објави неколку фотографии од примо-предавање на компјутер за потребите на Полициска станица -Гевгелија.

,,Денес дониравме компјутер и принтер за потребите на Полициската станица Гевгелија“-напиша тој.

Image may contain: 2 people, people sitting and people standing
На социјалните мрежи веќе кружат шеги со оваа објава на Поцков, па некои од корисниците на ФБ коментираат дека е добро додека објавуваат вакви вести, порано плачеа иконите низ црквите.
АКО.мк