Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на својот ФБ профил објави фотографии од ВИП кабини, кои досега никој не ги видел и не се за општа употреба. Тој напиша:

,,Не бил само Мерцедесот …

ВИП кабините на жичарницата, кои не се за општа употреба.“

No automatic alt text available.