Груевски,Вељановски,Чавков и Иванов го поттикнаа насилството(видео)

Насилието вчера е поттикнато од Никола Груевски, Трајко Вељаноски, Митко Чавков и Ѓорги Иванов и нивни соработници кои  носат одговорност. Тие ги жртвуваат граѓаните за свои интереси. Вчерашниот ден беше тест за граѓаните и за Македонија, изјави денеска на прес конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

– Да останеме мирни и присебни. Вработените во институциите да постапат според законите на земјава. САД, ЕУ и меѓународната заедница гледаат дека ние сме „моторот“ на враќањето на демократијата во земјава. Ова вчера беше обид за убиство со цел и со план, координирано со структури од полицијата –  оцени Заев.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

 

 

ПРЕЗЕМЕТЕ БЕСПЛАТНА Е-КНИГА: Како да заработите