Груевски,Јанакиески и Рангелова седнаа на обвинителна клупа

Никола Груевски конечно седна на обвинителната клупа во Кривичен суд каде ќе му се суди за нарачаните немири, протести и шамари во општина Центар.

Тој дојде во придружба на неговиот адвокат Никола Додевски, портпаролот на Влада Александар Ѓорѓиевски неколку телохранители, а зад нив сам одеше Миле Јанакиески.

Обвинението во име на СЈО ќе го брани обвинителката Фатиме Фетаи.