Грција го изненади Исланд што е големо предупредување пред мечот во Струмица

Грција го изненади Исланд во Кожани кој се спасуваше од пораз со звукот на сирената, резултатот, 28-28.

Грција е следен и последен наш противник во квалфикациите за ЕП, иако веќе обезбедивме пласман на континеталниот собир, сакаме победа против селекцијата која не понижи на првиот меч во Кожани .

Средбата меѓу Македониија и Грција се игра в недела од 18 часот во Струмица.