По апокалиптичното невреме кое го зафати грчкиот полуостров Халкидики, во кое загинаа 6 странски туристи, а материјалната штета е огромна, грчката влада прогласи вонредна состојба.

Ова видео ја покажува катастрофата која се случи во туристичките места на Халкидики.