Демохристијаните Милошоски и Георгиевска на Велигден го споредуваат Заев со Јуда и очекуваат тој да се обеси

,,Не навредувајте го Јуда со Заев. Јуда имаше барем доблест да се обеси. “

Ова го напиша на својот ФБ профил демохристијанката Мери Георгиевска, инаку ќерка на режисерот и поранешен претседател на македонскиот Парламент Љубиша Георгиевски. Овој  пост-порака, кој очекувано потоа предизвикува коментари со пораки за смрт и самоубиство, е напишан токму на Велики петок, ден пред големиот христијански празник Велигден, ден кога се строги и најголеми пости .

Еве ги коментарите кои ги предизвика постот на Георгиевска, која со оглед на тоа што пишува колумни во кои тврдо ги застапува ставовите на ВМРО ДПМНЕ и која очигледно се труди да има влијание во јавноста, не случајно постира вакви морбидни пораки.

 

…….. mos i ovoj ke se obesi
 
 …….nada poslednja umire
……… Amante be lugje, i deneska li?Pocituvajte go Spasitelot !
…….. Bas taka
……… ovoj ce bide uste pogolem od juda ce izvrsi samoubistvo vo zaseda:)
………Јуда го предаде Исус,Заев од Муртино ја предаде цела Македонија и цел македонски народ ,не е исто има разлика.Ако некој знае во светот поголем предавник од Заев нека каже.
………Овој народот ќе го обеси
………. Se soglasuvam ovaj e polos
 …….. A mito koga bara e NEVIN?
………….a sega ke imali edno evro za Viceto od Ljubljanska SJO da go osalobodi
……….. Isto i ovoj ce napravi, ce nema izbor.
………. ZAJKO KEGO OBESAT SIPTARITE
 ….Ovoj ke go obesi soros koga nema da gi vrati parite #TikTakTikTak za brzo vreme 
 …………Cekaj be Meri ,ima uste vreme!-се некои од коментарите кај Мери Георгиевска.
Со слични пораки и споредби со Јуда, ден претходно на својот ФБ профил излезе и Антонио Милошоски, кој се крсти во Господ постира црвени јајца за Велики четврток и го користи моментот да направи споредби со Јуда и да зборува за платформи и за предавства. Но, кај него  има малку коментари, но има многу споделувања на фотографијата.

На денот на предавството на Јуда, амнестираните за “Пуч” заговараат нов пуч во Собранието…
Туѓи платформи против Македонија, за 30 сребреници!
(12.Април, 22часот, Струмица)

Image may contain: indoor
Diana Trantalovska Фотка на денот
Dimitar Tasef Се запознале? – Не се познаваа?!
Violeta Kovacevic По битолски ова се вика – на *чамче муабет
Miro SpasenoskiSamo Snajper CRNA STRELA…
 AKO.mk