Добредојде за Македонија во НАТО од светските лидери(фото галерија)

Премиерот Зоран Заев во Лондон на одбележувањето на 70 годишнината од формирањето на НАТО, беше поздравен од светските лидери кои ѝ посакаа добредојде на нашата земја во воената Алијанса.

Премиерот Заев со домаќинот британскиот премиер Џонсон и Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг
Со американскиот претседател Доналд Трамп
Со германската канцеларка Меркел
Со шпанскиот премиер Санчез
Со хрватскиот премиер Пленковиќ