Дожд и јужен ветер

Денеска ќе биде променливо облачно, посебно во попладневните часови од денот, кога се очекуваат врнежи од дожд и слаб јужен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 14 до 21 степен, а утринската од два до 9.

Во деновите од викендот ќе се задржи стабилно време. Во сабота се очекува да биде променливо облачно, со сончеви периоди, а во недела темературата ќе се движи во нагорна линија со повќе сончеви периоди, но и повремена облачност.

Од почетокот на идната недела се најавува дожд.