Хрватскиот репрезентативице, Домагој Вида кој има 29 години и одигра одлично на Мундијалот во Русија се сели во Италија, тој е пред поотпис со Рома.

Ова го тврди „Скај-Италија“, според овој извор, Вида до крајот на зимскиот преоден рок се очекува да потпише за Рома. Вида во моментов е играч на Бешикташ , тој од Динамо Киев минатата година се пресели во Турција, имаше интерес и од Фулам но се чини дека Рома може да дојде до потпис на Вида.

Менаџерите на Вида, го понудиле овој дефанзивец и на Интер , но клубот од Милано има добри играчи во одбраната па ја одбиле понудата.