Албанските медиуми објавија видео од спасување на дете од урнатините.

https://twitter.com/i/status/1199214565608824832

Земјотрес со јачина од 6,6 степени утрината во 4 часот ја погоди Албанија. Епицентарот е во близина на Драч каде има најголеми последици.

Некои медиуми јавуваат најмалку за 5 мртви и над 150 повредени.