Во тешка сообраќајна несреќа во Австрија во близина на градот Шлирбах, во која учествувал автобус со македонски регистарски таблички, едно лице загина во возилото кое директно се судрило со автобусот.

Verletzte bei Reisebus
Возачот на автобусот е полесно повреден, а сите 28 патници кои се враќале од Германија кон Македонија се неповредени, јавуваат австриските медиуми.
Автобусот е сопственост на ,,Насир Турс“ од Гостивар.