Екипата на ,,Медена земја“ е подготвена за црвениот тепих(фото вест)

Екипата на документарниот филм ,,Медена земја“ со главната протагонистка Атиџе со нетрпение го очекуваат прогласувањето на добитниците на Оскарите

(,,Медена земја“ е номинирана за Оскар во две категории: најдобар документарен филм и најдобар странски филм)