Како што пренесуваат медиумите од Италија и Турција, Елиф Елмас е нов играч на Интер .

Според медиумите од двете земји, Елмас треба само да ги мине лекарските прегледи и да стави потпис на договор со Интер.

Нема други детали во врска со овој можен транвер, но се чини дека шпекулациите за заминувањето на Елмас од Турција стануваат реалност.

Елмас во моментов е на подгтовки со репрезентацијата на Македонија за двата квалфикациски дуела со Полска и Австрија кои се играат во Скопје.