Елиф Елмас доби неколку сериозни удари на натпреварот со Полска, неговата повреда е сериозна и настапот против Австрија утре е под знак на прашање.

Елиф Елмас има оток од трет степен на лигаментот, повредата е сериозна а лекарскиот тим на Македонската фудбалска репрезентација прави се да биде во комбинација за овој важен натпревар.

Македонија и Австрија се среќаваат утре од 20-45 часот со пренос на Спортклуб 3 .