Енди Мари и Иван Лендл ја завршија соработката

Шкотскиот тенисер Енди Мари и неговиот тренер Иван Лендл, по вторпат во своите кариера договорно ја прекинаа соработката.

Мари имаше плодни години тениска кариера со чешкиот тренер , што беше крунисано со освојување на повеќе гренд слем титули и искачување на тронот светски рекет број еден.

Двајцата дадоа позитивни оцени за нивната соработка и си посакаа среќа и успех понатаму.