ЕХФ на твитер организира гласање , која екипа има најголеми шанси за титулата во Келн сезонава на завршниот Ф4 турнир.

Засега според гласовите, Барселона е фаворит за шампионската круна, екипата од Шпанија е пртовник на нашиот Вардар во полуфиналето. Вардар според бројот на гласовите има најмали шанси за титулата во Лигата на шампионите.

Можете да гласате на следниот линк:

https://twitter.com/ehfcl/status/1133624969936756736