Заев на гости кај Беса ги започна разговорите за новата Влада

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, по примањето на мандатот, без губење на време ги започна средбите со партиите,јави АлсатМ.

По средбата со Билал Касами тој изјави дека е многу важно што побрзо да се состанат со ДУИ, Беса и Алијанса за Албанците за да ги приближат своите ставови и да ја формираат новата Влада бидејќи тоа е во интерес на граѓаните.

 

 

Извор:АлсатМ