Зекири:Премиер на Македонија ќе биде Зоран Заев!

Пратеникот од редовите на СДСМ Мухамед Зекири на својот ФБ профил објави:

Kryeminister i Maqedonise do te jete Zoran Zaev!!!

Премиер на Македонија ќе биде Зоран Заев!!!

Нема други информации дали е постигнат договор за коалицирање на СДСМ со ДУИ, но со оглед на тоа дека Зекири е близок соработник на Заев, може да се претпостави кон каков расплет води неговата објава.

Вчера, портпаролот Шилегов и потпретседателот Манчевски најавија дека во наредните два дена ќе се знае исходот од преговорите за состав на нова Влада.

 

ако.мк