Земјотрес на северот на Албанија

Рано утрово Албанија ја погоди земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала

Земјотресот е регистриран околу пет часот.

Епицентарот, според официјални информации, бил на северот на Албанија, односно градот Решен, во округот Љеш.