Камион удри во комбе на автопатот кон Ниш,3 загинати и 8 повредени

Српските портали јавуваат за тешка сообраќајна несреќа на автопатот кон Белград.

Камион со регистарски таблички од градот Краљево, со голема брзина удрил во комбе кое стоело на помошната лента, со крагуевачка регистрација.

4 луѓе загинале на местото нанесреќата, а 8 се тешко повредени.

Фото: тв Прва