Корона цунами во Чешка со 11.900 заразени во последните 24 часа

Чешката Влада закажа итна седница по последните податоци за новозаразени од корона вирусот.

Во последните 24 часа во оваа држава се потврдени дури 11.900 заразени од Ковид 19.

Регистрирани се уште 109 починати.